North Run Equitation Results

YearUSEF MedalASPCA Maclay MedalWIHS Equitation ClassicUSEF Show Jumping Talent Search - East
20132nd – Michael Hughes - Curtis
3rd – Charlotte Jacobs - Patrick
3rd – Charlotte Jacobs - Patrick2nd – Victoria Colvin - Monsieur de Reverdy
3rd – Michael Hughes - Joey
1st – Michael Hughes - Zagreb
4th – Charlotte Jacobs - Stallone VDL
20123rd – Catherine Tyree - Patrick4th – Michael Hughes - Oban4th – Catherine Tyree – Can Can
20112nd – Hayley Barnhill - Camora4th – Hayley Barnhill - Asparagus
20101st – Hayley Barnhill – Podest1st – Hayley Barnhill - Podest
2nd – Michael Hughes - Cocopop
2nd – Molly Braswell – The General
3rd – Michael Hughes - Cocopop
2nd – Laura Pfeiffer - Catwoman
3rd – Michael Hughes - Shockwave
20092nd – Zazou Hoffman - Ivy1st – Zazou Hoffman - Ivy
20081st – Kels Bonham – Sundance3rd – Zazou Hoffman – Ivy4th – Kimberly McCormack - Sundance
20071st – Kimberly McCormack - Sundance1st – Kimberly McCormack - Sundance3rd – Tatiana Dzavik - Littlefoot4th – Kimberly McCormack – Hetoile Platiere
20062nd – Julie Welles – Sander2nd – Julie Welles – Sander1st – Hardin Towell - Littlefoot
2nd – Haylie Jayne - Ivy
1st – Charlie Jayne – Cassino Z
20053rd – Julie Welles – Lando4th – Hardin Towell – Littlefoot1st – Julie Welles - Lando1st – Julie Welles - Lando
20042nd – Julie Welles – Willow2nd – Julie Welles - Willow
3rd – Charlie Jayne - Aaron
4th – Catherine Wright – Mardi Gras
20031st – Michael Morrissey – Onyx 66
2nd – Charlie Jayne - Tucker
4th – Maggie Jayne - Calumet
20021st – Maggie Jayne - Grappa
20012nd – Charlie Jayne – Ivy1st – Brian Walker – Grappa2nd – Brian Walker - Grappa
3rd – Charlie Jayne - Ivy
4th – Cayce Harrison - Officer
2 – Brian Walker - Jashar
20001st – Sarah Willeman - Grappa
4th – Maggie Jayne - Diamond
4th – Sarah Willeman - Grappa2nd – Brian Walker - Otter1st – Sarah Willeman - Grapa
3rd – Vanessa Haas – Sax du Midour
19991st – Emily Williams – Better and Better (co-trainer, Don Stewart)1st – Emily Williams – Better and Better (co-trainer, Don Stewart)
3rd – Brian Walker - Leoni
4th – Amanda Baird - Condesi
4th – Matthew Brown - Brother2nd – Vanessa Haas - Amsterdam
3rd – Amanda Baird - Condesi
4th – Brian Walker - Leoni
19981st – Erynn Ballard - Bennington
3rd – Sarah Willeman - Grappa
1st – Sarah Willeman - Grappa
2nd – Vanessa Haas - Condor
3rd – Erynn Ballard - Bennington
4 – Sarah Willeman - Grappa
19971st – Lauren Bass - Grappa
2nd - Erynn Ballard – Grande Finale
4th – Erynn Ballard – Grand Finale2nd – Liza Towell - Brother
3rd – Elise Haas – Grafstern
3rd – Amanda Baird - Fabiano
4th – Lauren Bass - Grappa
19962nd – Kelly Wilson - Brother
3rd – Andrea Strain - ?
1st – Lauren Bass - Grappa3rd – Courtney Donaldson – Grande Finale
4th – Liza Towell - ?
3rd – Courtney Donaldson, Grande Finale
19951st – Meredith Taylor - Keratin2nd – Meredith Taylor – Four Wins1st – Jamie Krauss – Harley (co-trainer, Kip Rosenthal)
2nd – Meredith Taylor – Grande Finale
19943rd – Alison Firestone – Scout1st – Leslie Fishback – Four Wins
2nd – Courtney Donaldson – Grand Finale
2nd – Meredith Taylor – Bob (co-trainer, Don Stewart)
3 – Alison Firestone - Scout
19932nd – Kelley Farmer – Harley (co-trainer, Don Stewart)1st – Kelley Farmer – Harley (co-trainer, Don Stewart)2nd – Kelley Farmer – Harley (co-trainer, Don Stewart)